Традиционална манифестација „Прело“ одржана је у школи у издвојеном одељењу у Рогама 25.10. 2022.године. Главни организатор је, као и претходних година, учитељица Брана Даничић, уз помоћ наставника Срђана Милованчевића, Јелене Јовичић, Зорице Боловић, Ивоне Даниловић Светлане Полић и Жељке Ристовић.Тема овогодишњег „Прела“ су лековите биљке у народној традицији. Ученици су певали, рецитовали, говорили о лековитости појединих биљака, кували чајеве… У реализацији „Прела“ учествовали су и родитељи ученика. Ова манифестација је била веома посећена, а после приредбе сви су се почастили традиционалним специјалитетима. Уз певачке групе „Такиша“ и „Распеване Пожежанке“, посебни гости су били ученици Основне школе „Бранислав Петровић“ из Слатине, са својом учитељицом Љубицом Мирковић.
Ljiljana Jovanović, Svetlana Novaković и још 23
1 коментар