У раду наше школе активно и врло радо учествују родитељи ученика. Осим у Савету родитеља, укључени су и у разне активности које се изводе у оквиру васпитно-образовног рада. То је својим примером показала и Милица Бабић, мајка ученице из одељења IV2. Она је са учитељицом Весном Миловановић на Часу одељењског старешине учествовала у реализацији наставне јединице Кад порастем, бићу…На занимљив начин је представила и описала своје фризерско занимање. Ученици овог одељења су са задовољством слушали о средствима и алатима који се користе у оквиру овог заната. Посебно су уживале девојчице којима су вредне руке фризерке Милице плеле кикице, везивале репиће, правиле локне.

Захваљујући овој дивној жени научили смо много тога о овом лепом занимању и о правилном неговању косе. Неки су добили нове фризуре, а сви смо уживали на овом занимљивом часу.