БОРАВАК НАШИХ УЧЕНИКА У ЛЕТЊОЈ ШКОЛИ ТЕХНИКЕ НА ОСТРВУ ВЕЛИ ЛОШИЊ

Летњу школу техничке културе у периоду од 21.7.2024. до 30.7.2024. организовала је
Загребачка заједница техничке културе и Савез педагога техничке културе града Загреба, са
којима наша школа и Општина Пожега имају потписан Споразум о сарадњи и активностима
на пољу технике.
На летњој школи боравило је шест ученика из нашег града. Три ученика из наше школе:
Алекса Пекић, Милица Савић и Павле Томић, два ученика из друге градске школе Уна Рајевић и Тина Маринковић, као и и један ученик пожешке рачунарске гимназије Петар Шкулетић, прошлогодишњи ученик осмог разреда наше школе,вишегодишњи републички такмичар, којије уједно и асистирао у радионицама роботике.
Школу је похађало 40 ученика и успешно савладало радионице моделарства, астрономије ЦБ радија, електронике, роботике, 3Д моделарства, фотографије, астрономије… У слободном времену ученици су имали спортске активности : одбојка, кошарка, шах, спортови на води, пливање. Све радионице реализоване на отвореном, у прелепом парку дечијег одмараллишта уз обалу мора.
Посебан утисак на децу оставио је излет бродом и посета острву Сусак, које носи своју
историјску и културну баштину – као острво исељеника.
У оквиру плана и програма Летње школе техничке културе, наша наставница техничке културе Мирјана Василијевић заједно са колегиницом из Републике Хрватске Терезом Шестак, реализовала је радионицу роботике, под називом ,,Микробит роботика за децу“ и радионице моделарства.
Деца су са задовољством пратила план и програм летње школе, учествовала у раду , били активни на свим пољима, стекли нова знања и вештине, нова пријатељства, упознали нове дестинације.
Постављени циљ Лeтње школе техничке културе је у потпуности остварен. Задовољство је било учествовати у свим овим активностима, а по утисцима ученика испуњена су сва дечија
очекивања и памтиће ово лето по овој школи технике.
БОРАВАК НАШИХ УЧЕНИКА У ЛЕТЊОЈ ШКОЛИ ТЕХНИКЕ НА ОСТРВУ ВЕЛИ ЛОШИЊ
на пољу технике.
историјску и културну баштину – као острво исељеника.
очекивања и памтиће ово лето по овој школи технике.