CODE WEEK – Европска недеља програмирања

И ове године у нашој школи је обележена CODE WEEK – Европска недеља програмирања. Недеља програмирања је догађај који промовише изражавање креативности кроз програмирање. Обележава се скоро у свим европским земљама и броји више од сто хиљада учесника.

CODE WEEK у нашој школи је обележен кроз две активности у којима су учествовали ученици петог разреда:

QR кодови у настави – ученици су се упознали са појмом „QR код“; уз помоћ апликација на телефону „декодирали“ су питања у вези наставе информатике у петом разреду и на њих одговарали; сами креирали QR кодове… Координатори за ову активност су били наставници Верица Петровић и Стевица Јанковић.

Mbot – увод у роботику – ученици су уз помоћ MBot-a (едукативног роботичког сета) направили почетне кораке у роботици… Координатори за ову активност су били наставници Весна Перишић и Стевица Јанковић.