У нашој школи уче се језици:српски, енглески, француски, италијански, шпански и руски! А од недавно и кинески!

Помислили сте да у нашој школи ништа није једноставније него постати полиглота? Хм… Од те идеје не треба бежати. Јер, као да смо негде чули превод латинске изреке: Колико језика знаш, толико вредиш. То значи, да у том случају, за нас нема граница.

И онда, има ли лепше прилике да покажемо шта знамо у свету речи него што је Европски дан језика, 26. септембар?

Овога пута, снимили смо радио-емисију. Србисти су се сетили Петра Кочића и стогодишњице његове смрти. Енглези за сваку прилику имају Шекспира, а овог пута четиристо година је од његове смрти. Као и од смрти Сервантеса, који је био тема Шпанцима. Ни Французима, Италијанима, Русима није било тешко да издвоје лепе речи којима ће представити свој језик и културу. Уживали смо у својеврсном плесу речи