ОШ ,,Емилија Остојић“

П о ж е г а

Поштовани родитељи и ученици,

Молимо вас да се упознате са правилима понашања у школи и да их се придржавате.

Правила су донета у складу са Упутством о мерама заштите здравља ученика и запослених.

ПРАВИЛА ПОНАШАЊА У ШКОЛИ ТОКОМ ТРАЈАЊА ПАНДЕМИЈЕ COVID-19

1. Родитељи пред полазак у школу мере детету телесну температуру.
  2. У школу се не долази уколико је телесна температура повишена.
  3. Особе које доводе децу у школу не улазе у школу већ децу прате до улаза у школску зграду где децу млађег узраста преузима дежурни учитељ.
  4. Родитељи и деца одржавају физичку дистанцу са другим особама у школи од најмање 1,5 м.
  5. Ученици у колони један по један, поштујући физичку дистанцу, са маском на лицу дезинфикују обућу и руке и одлазе у своју учионицу.
  6. У току малог одмора ученици не излазе из своје учионице, осим када иду у тоалет уз преtходну дозволу учитеља/наставника уз поштовање физичке дистанце.
  7. На великом одмору потребно је одржавати физичку дистанцу, не стварати гужву.
  8. Коришћење маске:
  • маска се носи при уласку у школу па све до доласка до своје клупе;
  • правилно се држи на лицу, да прекрива уста и нос;
  • обавезно се користи приликом одговарања и сваког разговора;
  • обавезно се користи приликом било ког кретања ван клупе, одласка на велики одмор или у тоалет;
  • препоручује се ношење маске све време боравка у школи, али се може одложити у периоду када ученик седи у својој клупи и слуша наставу;
  1. Коришћење тоалета: колико кабина има тоалет толико деце може да уђе, а остали чекају у реду испред уз поштовање физичке дистанце од најмање 1 метра.
  2. Обавезно је прање руку у трајању од најмање 20 секунди водом и сапуном или дезинфекционим средством на бази 70% алкохола.
  3. Руке редовно прати, пре јела, после одласка у тоалет, након обављања респираторне хигијене, после игре…
  4. Не стварати гужву у свлачионицама већ сачекати свој ред према инструкцији наставника.
  5. У периоду непосредно пре и после наставе у школи и школском дворишту не стварати гужве.