Пројекат „Звучни бројач отпадног материјала за рециклажу“

У оквиру секције за програмирање, ученици 4. разреда наше школе су разрадили идеју за пројекат којим се наша школа представила на Такмичењу у програмирању уз употребу микробит уређаја у оквиру пилот пројекта „Школе за 21. век“ за ученике и ученице од 1. до 4. разреда. Пројекат „Звучни бројач отпадног материјала за рециклажу“ је ушао у финале међу 10 најбољих пројеката од 29 пријављених из више основних школа Србије. На финалном онлине такмичењу, одржаном 29.3.2022. године, наш пројекат је убедљиво освојио 1. место. Све похвале за идеју пројекта, дизајнерско и програмерско решење, чланови жирија су упутили ученицима 4. разреда Павлу Павловићу и Бранку Спасојевићу који су представили пројекат. Помоћ у припреми и изради пројекта ученицима су пружили њихови ментори: учитељице Лепа Милић и Наташа Радосављевић.